Land Rover

land rover
Land Rover, 1947 yılında üretime başlayan İngiliz otomobil üreticisidir. Bir çiftlikte tasarlanan otomobillerin hayata geçirilmesiyle birlikte oluşan bu marka, kısa sürede dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Aracın en büyük özelliği alüminyum ve magnezyumun karışımından oluşan paslanmaz özelliğe sahip ve oldukça hafif malzemelerden otomobillerin üretilmesi oldu. Uzun yıllar üretimine devam eden marka, bir süre sonra Ford tarafından satın alındı. Bu satın almanın ardından üretim ağını daha da genişleten Land Rover, özellikle Jaguar markası ile yakın ilişkiler içerisinde üretimine devam etti.


İki otomobil devinin ortak olarak ürettikleri otomobiller tüm dünyada geniş yankı uyandırırken oldukça yüksek satış rakamlarına da ulaşıldı. Land Rover’ın beğeni topladığı ülkeler arasında Türkiye’de yer aldı.
Land Rover, ülkemizde daha çok üst kesim tarafından tercih edilen bir otomobil olarak bilinir. Teknolojiyi yakından takip eden ve oldukça lüks olarak tasarlanan bu otomobiller, ne yazık ki her beğenen tarafından satın alınamayacak fiyata satılmaktadır. Bu nedenle Land Rover almayı düşüneneler genel olarak otomobilin ikinci eline yönelmektedirler.
Land Rover otomobillerin ikinci elinin de çok düşük fiyata satıldığı söylenemez. Fiyatının yüksek olması nedeniyle alırken çok dikkatli hareket etmek gerekir. Aracın verdiğiniz parayı hak etmesi, mağduriyet yaşamamanız için çok önemlidir.


Bu tür pahalı otomobillerin satışlarında aracın hak etmediği yüksek fiyatlar talep edilebilir. Böyle bir durumda mağdur duruma düşen taraf olabilirsiniz. Verdiğiniz paraya değen bir otomobil almak için yapmanız gereken bir 3k ekspertiz servisine giderek ekspertiz raporu talep etmek olacaktır.