Mini

mini
Mini, 1959 yılından bu yana otomobil üretimi yapan bir markadır. 1960 yılından itibaren satışa çıkartılan bu otomobil, farklı görüntüsü ve kullanım kolaylığı ile kısa sürede dikkatleri çekmeyi başarmıştır.

Mini, adından da anlaşılacağı gibi oldukça küçük boyutlarda bir otomobil olarak tasarlanmıştır. Aracın böyle tasarlanmasındaki en büyük etken ise dar ve küçük alanlarda da çok kolay kullanılabilmesidir. Tasarım olarak oldukça şirin bir görüntüye sahip olan Mini, üretime başladığı tarihten bu yana popülerliğini hiç kaybetmemiştir.

Mini marka otomobiller genel olarak gençler ve özellikle bayanlar tarafından çok tercih edilmektedir. Oldukça kibar hatlara sahip ve ufak boyutlarda olan bu otomobiller ailelerin kullanımı için de çok uygundur.
Markanın kuruluşu İngiltere’de gerçekleştirilmiştir. Uzun yıllar İngiliz olan marka, dikkat çekmesinin ardından BMW tarafından satın alınmıştır. Oxford merkezli olarak üretime devam eden marka, BMW çatısı altındayken modellerini çok daha fazla büyütme imkanına da sahip olmuştur.

Mini marka otomobiller, ülkemizde de geniş bir hayran kitlesine sahiptir. Özellikle bayanlardan yoğun ilgi gören bu otomobil, araç kiralamalarında bile en çok tercih edilen araçlar arasında bulunmaktadır.

Mini marka otomobillerde en iyi ekpsertiz hizmetini 3k Oto Ekpsertiz vermektedir.