Ssangyong

ssangyong
Güney Kore’nin önemli otomobil üreticilerinden birisi olarak bilinen Ssangyong, 1954 yılından bu yana üretimini sürdürmektedir. Jeep model araç üretimi ile bilinen marka, ilk olarak kamyon, otobüs ve ticari araç üretimi yapmıştır. 1980 yılına kadar bu üretimine devam eden Ssangyong, bu yıldan sonra otomobil üretimine dönmüştür.

Ssangyung markası, Güney Kore’nin ilk 4×4 otomobillerini üreten marka olarak bilinir. Ülkedeki SUV akımının da sahibi olan marka devlet desteği ile Daewoo grubuna bağlı olarak üretimine devam etmiştir.
Uzun bir süre Daewoo grubu çatısı altında üretim gerçekleştiren Ssangyong markası, üretim ağını genişlettikten sonra bağımsızlığını ilan ederek kendi başına bir marka haline gelmiştir. Bu adımın ardından oldukça gelişme gösteren marka, günümüzde 115’den fazla ülkede 1650 satış noktasında markanın tutkunları ile bir araya gelmeye devam etmektedir.

Farklı tasarımları ve teknolojiyi bir araya getiren Ssangyong markası, SUV konusunda da uzmanlaşmış bir marka olarak bilinmektedir. Marka ülkemizde de satışta olmasına rağmen ok bilindik ve tercih edilir bir marka değildir. Daha çok 4×4 otomobillerden hoşlananlara hitap eden Ssangyong, ikinci el oto pazarlarında sık görülen markalar arasında yer almaktadır.
Ssagnyong markasının çok faza bilinmiyor olması, ikinci el alımlarında ekspertiz servisi konusunda bazı sıkıntılara neden olabilir. Aracı almaya karar verdiğiniz anda iyi bir ekspertiz servisi de araştırmanız gerekir. Öyle ki aracın adını ilk defa duyan servisleri bile görme imkanınız vardır. her servis araç ile ilgili ekspertiz raporu hazırlayabileceğiniz iddia eder ancak bu rapor ne kadar güvenilir olur orası tartışılır.

Ssangyong marka otomobilin ikinci elini almaya karar verdiğiniz andan itibaren kaliteli bir ekspertiz servisi arıyorsanız, sizin için doğru adres 3k oto ekspertiz olacaktır.