Subaru

Subaru, 1917 yılından bu yana otomobil üretimi yapmaktadır. Kurulduğu yıldan bu yanda adını defalarca değiştiren marka, son olarak bu ismi almıştır. Genel anlamda bakıldığında birbirinden farklı üretim yapan büyük bir şirketin on iki bölümünden birisi olan otomobil üretimini Subaru gerçekleştirmektedir.

Subaru’nun en büyük özelliği, çok hafif otomobiller üretmesidir. Bunun için uçak teknolojisinden yararlanmaktadır. 1972 yılından bu yana seri üretimde olan marka, ülkemizde de tercih edilen bir marka olarak bilinmektedir.

Japon devi Subaru’nun logosu, 6 Japon araba üreticisisin birleşiminden doğdu. Subaru denince ilk akla gelen şey nedir? Subaru ülkemizde hayallerin otomobili olmakla birlikte birçok yarışta ve birçok tuning Show da yer almaktadır. Subaru dünyada ki sayılı güçlü motorlara sahip araçlardan biridir. Arabanın sürekli 4 çeker sistemine sahip olması drag yarışlarında ve 0-100 hızlanmalarında birçok rakibini geride bırakmasına sebep olmuştur. Subaru Fuji Heavy tarafından 1953 tarihinde
kurulan dev Japon otomobil üreticisi. Subaru’nun ana firması olan Toyota
ile çok yakındır. İkisi de Japon’dur. Toyota Subaru firmasının %16’sı elinde tutmaktadır.

Alacağınız sıfır veya 2. el subaru aracınızın detaylı ve tam kontrolleri için 3k oto ekspertiz e uğramayı unutmayın.