Honda

3k Oto Ekspertiz Dynobil Dudullu Honda ekspertiz

Honda Japon otomobil markası Soichiro tarafından Japonya’da kurulan bu otomobil şirketi ilk zamanlarda sadece motosiklet olarak üretim yapıyordu. Firma zamanla geçen yıllardan sonra otomobil, su motoru, robot vb. şeyler

yapmaya başladı. Zamanla herhangi bir işte kullanılacak motorlar üretecek duruma gelmiştir. Dünyada özellik ile yat motorlarında genellikle Honda motorlar kullanılır. Bu zamana kadar kendini motor üretiminde ispatlamış olan Japon otomobil firması birçok alanda motor üretip satmaktadır. Firma 1948 tarihinde kullanılmıştır. Japonlar kaybettikleri savaşlardan sonra akıllarını kullanarak tüm dünyaya sağlam dayanıklı teknolojik ürünler yapmaktadırlar.

Birçok alıcı kitlesi bulunan firmanın, bu zamana kadar pek çok firmaya fason olarak motor üretimi bulunmaktadır. Özellikle Amerika, Kanada, Hong Kong, Güney Amerika ve Asya gibi ülkelerde Japon adını dayanıklılık ve sağlamlığı olarak satış rekorlarına ulaşmıştır. Firmanın merkezi Tokyo da bulunan Honda, dünya çapında pek çok ülkede adını duyurmuş ve ispatlamıştır. Bugün her nereye giderseniz gidin Honda markasını duyarsınız. Honda kalitesi ile nam salmış bir firmadır. Çok uçuk kaçık fiyatlarının bulunmamasına karşın, sağlamdır Honda’nın kendi bünyesinde bulunan Acura markası, Honda kalitesinden ödün vermemiş bir kalitededir. Motosiklet sektöründe dünyada

sayılı motosiklet firmalarından bir tanesidir.

Acura markası ile ciddi satış ve başarılar yakalamıştır. Acura Honda’nın lüks segment aracıdır.

Honda JAZZ MODELİ

Honda’nın kendi bünyesinde üretip tasarladığı, dışarıdan bakınca küçük ama içi ferah bir küçük segment otomobilidir. Honda küçük sınıfta yer alan bu model ile ülkemizde dâhil iyi satış rakamlarına çıkmıştır. 2001 yılında ilk kez görücüye çıkan Honda Jazz iyi satışlar yaptı. Genelde Küçük segment olarak yapılan bu araç sedan olarak karşımıza Honda city çıktı. Ülkemizde de ciddi satış rakamlarına ulaşan Honda Jazz genelde küçük Segment olduğu için bayanlar tarafından tercih edilmektedir.

Honda CİTY MODELİ

Honda city Japon Honda’nın 2002 tarihinden bu zamana kadar ürettiği sedan kasa olarak piyasaya sunduğu bir modelidir. Bakıldığında şase olarak Honda Jazz’ın şasesi kullanılmaktadır. 2005 yılında ülkemizde Gebze ilimizde üretilmeye başlanan bu model bu yıl yenilenmiştir. Araba çok az yakmakta ve çok güzel yol tutmaktadır.

Honda CİVİC MODELİ

Japon Honda grubunun eski bir modeli olan 1973 tarihinde üretilmeye başlanan ve önemli modellerinden biridir. Yedi kere makyajlanan ve piyasaya sunulan bu model 2001 tarihinde satışa sunulmuştur. Sedan ve Hatcback nesil Civic te 1,4 ve1,6 motorlar vardı. 2002 senesinde Civic TypeR Piyasaya sunuldu. Bu motor da 2,0 bir güçlü motor kullanıldı. Civic sedan modelinde ise 1,6 ve 1,87 motorlar kullanıldı. Honda Civic özellikle de Modifiye severler tarafından büyük ilgi görmüştür. Hastaları bulunan bu modelin günümüzde hala eski model de olanları bile ilgi görmüştür.

HONDA S 2000 Modeli

Japon Honda gurubunun kendi bünyesinde tasarlayıp ürettiği spor model bir aracıdır. Aracın Ülkemizdeki lakabı yengeçtir. Aracın arkadan itişli olması aracı HONDA Tarafından 1999 ve 2009 tarihleri arasında üretimine başlanan ve pazara çıktığı günden itibaren büyük ilgi gören Honda S2000 Büyük ilgi görmüştür. Halk arasında gariban işi Ferrari olarak isim yapmıştır. Atmosferik olmasına rağmen piston başına en fazla gücü alabilen otomobildir. Bir spor otomobilde olması gereken her şeye sahiptir s2000. Şu aralar ülkemizde apaçi gençliğin elinde olan bu model, aslında avrupada ailelerin de altındadır. Kısa ve sert amartisörler, 2,0 DOHC Vtec Motor ağırlık merkezi esas alınarak gövdeye yerleştirilmiştir.

Japonya’da 2009 yılında üretimine son verildi.

HONDA LEGEND MODELİ Detaylı Oto Ekspertiz.

Bu model Honda’nın 1985 tarihinden bu zamana kadar üretmiş olduğu, güçlü ve büyük motorlu aracıdır. Legend’de ilk olarak 2,3,2,8 turbo star ve 3,1’lik büyük hacimli motorlar kullanılmıştır. 1991’de araç makyajlanmıştır. Motorları ise 2,5 VTEC 3,0 Turboşarj motorlardır.

Ülkemizde bu model 2004 tarihinde daha lüks bir kasa ile satışa sunulmuştur. Ve şu anda sadece 4 çeker ve 3,5 litrelik büyük motorlar ile satılmaktadır.

HONDA ACCORD MODELİ

1972 Tarihinden bu zamana kadar Japon Honda tarafından üretilen ve tüm dünyada satılan Honda Accord, ABD De ciddi satışlar tutturmuştur. Amerika da 1982 tarihinde üretilmeye başlanmış ve bu zamana kadar ABD De en çok sata Japon otomobil sınıfındadır. 2008 tarihinde makyajlamış olduğu yeni kasasını tüm yeryüzünde satışa sunmuştur. Detaylı Oto Ekspertiz ACCORD OTO RAPOR.

HONDA CR-V MODELİ

Honda CRV Modeli Japon Honda gurubunun ilk olarak 1996 tarihinde satışa sunulduğu SUV Modelidir. 2002 Tarihin de makyajlanarak yeni kasasına büründü.2007 tarihinde kardeş ACURA RDX ile aynı kasayı paylaşan CRV görücüye çıktı. 2007 tarihinden sonraki bütün modellerinde araçlarda Standart olan esp nin gelişmiş versiyonu VSA ( Araç denge kontrol sistemleri ) standarttır. Satışa sunulan 5 ileri otomatik vites ile akıllı eğim sistemi mevcuttur. Bazı ülkelerde 4×2 olarak önden çekişli versiyonu satılmaktadır.

Ülkemiz de Japon kalitesine güvenenler Suv tarzı bir araç almak istediklerinde HONDA CRV yi tercih ediyorlar. Yolda mutlaka bir HONDA CRV Görürsünüz. 2.EL olarak satın almak istediğiniz HONDA CRV Modelinin Garantili OTO EKSPERTİZ Hizmeti 3k oto ekspertiz de.!

Honda SHUTTLE MODELİ

Japon Honda’nın kalabalık aileler için tasarlamış olduğu bu model, 5 metreye yaklaşan kasası ile devasa uzaktadır. Amerikan tarzında olan bu araba’nın vites kolu direksiyondandır. Honda Shuttle’da kullanılan çok noktadan enjeksiyonlu 2156 cc lik 150 beygir gücünde bir motora sahiptir. Ülkemizde çok fazla bulunmayan bu model den satın almak istediğiniz de aracın detaylı ekspertizini yapmaktayız. Oto Ekspertiz olarak 3k Oto Ekspertiz servisi garantiniz.

HONDA PRELUDE MODELİ

Prelude Modeli Honda tarafından 1978 yılında üretilen 2 kapılı spor Coupe modelidir. Bu araç için rakip olarak, Toyota Celica Nissan Silvia ve Mitsubishi Eclipse idi. Prelude’nin Üretimine Integra çıktıktan sonra son verildi. Prelude satın almak isteyen müşterilerimiz için Oto ekspertiz hizmeti vermekteyiz.

Honda HR-V MODELİ

Japon Honda’nın 1999 tarihinden itibaren üretmeye başladığı bir modeldir. Honda CRV ‘ye benzeyen bu model 112 beygir gücünde bir motora sahiptir. Yenilenen ve makyajlanan kasası ile Japonya da halen satılmaktadır.

Honda Hr-V Satın almak isteyen müşterilerimiz ile detaylı oto ekspertiz raporu hazırlamaktayız.