Audi

audi
Audi. Hani şu almanların biz mercedesi ve wolkswageni satmak
için audiyi ise binmek için yaptık dediği araba. 4 Halka kalitenin
logosu. Bizce audi alman arabalarının en iyisi. Kendilerininde
dediği gibi. Dikkat edin devlet büyükleri de genelde audi markasına
güvenir. Ve makam araçları da Audi’dir. Sizce neden?

Logosunun anlamı şirketin 4 ortak olarak kurulmasından gelir.
1932 yılında audi dkw wenderer ve horch isminde 4 bağımsız 
firmanın bir araya gelmesiyle oluşmuştur. Aradan geçen yıllardan
sonra 1969 yılında nsu aralarına katılsa da halka sayısı 
değişmemiştir.

Audi’nin dünyada çığır açtığı bir teknoloji keşfetti ‘Quattro’. Bu teknolojiyi dünyada İngiliz jensenin 1966 yılında ürettiği ff molinden beri dünyada ilk kez üretilen 4 çekerli binek araçtır. Şirketin üretip pazara sunduğu Audi Quattro 5 silindirli turbo beslemeleli 4 çeker bir canavar.
Audi bu modelini ralli yarışlarında kullandı. Üst üste kazandığı birincilikler yüzünden audi’yi yarışlardan çıkardılar. Ama audi kullandığı bu teknoloji
sayesinde ralli yarışlarında adını tarihe kazdı. 

Bize göre dünyadaki en verimli 4 tekerlekten çekiş sistemi Quattro’dur. Dünyaca ünlü diğer markalarda audi den sonra bu teknolojiyi kullanmışlardır.
Fakat ilki Audi’dir. Ve Audi yine Quattro olarak 4 çeker sistemlerin en iyisidir. Audi dünyada otomobil sektöründe her zaman ilklere imza atmıştır. 1994 yılında üretip piyasaya sunduğu audi a8 modeli tamamen alüminyumdandı.

ASF Diye bilinen bu teknoloji o yılların bir ilkiydi. Şimdi ise bir çok aracın özellikle lüks segment araçların kaportaları alüminyum.

Audi Kalitesini övmekle bitiremeyiz. Kalitenin adı audi. İnsan Güvenliğine önem veren audi şirketi kusursuz yol tutuşuna sahip araçlar üretiyor.

Bunların yanı sıra audi 1950 yıllarında dünyanın en büyük motorsikletini üreten audi yine bir ilke imza attı. 90’ların yıllarda yeni serilerini pazara
çıkaran  Audi dünyanın en kaliteli otomobilleri arasında yerini aldı. Audi kalitesi dayanıklılık kusursuz yol tutuş sağlamlık ses izolasyonu ve yüksek
süratlerde aracın çıktığı hızı belli etmemesi ve sürücüsüne güven vermesi.

3k oto ekspertiz olarak satın almak istediğiniz 2.el yeni audi’niz için detaylı oto ekspertiz raporu çıkartıyoruz. Audi müşterileri audi gibi özel.
Audi’yi tanıyanlar audi kalitesini bilenler ve audi den vazgeçmeyenleri için garantili 3k oto ekspertize bekliyoruz.