Kia

kia
Güney Kore’nin en büyük otomobil markası olan Kia, 1944 yılında kuruldu. Kore’nin devlet destekli ilk otomobil üreticisi olma unvanına sahip olan marka, uzun yıllar ülkede otomobil üretimi yaptı. 1998 yılına kadar üretime devlet destekli olarak devam eden Kia, daha sonra Hyundai tarafından satın alındı.


Bu satın alma işleminin ardından bir anda hızlı bir şekilde büyümeye geçen Kia, bugüne kadar popüler bir otomobil markası olmayı da başardı. Kendisine bir hedef belirleyen marka bu hedefine ulaşmak için çok çaba sarf etti. Bu çabası karşılık gören marka, dünyanın en büyük 5. Otomobil markası olmayı başardı.


İlerlemek için çok önemli anlaşmalara da imza atan Kia, bu kapsamda çok yüklü miktarda para harcadığı ancak bu harcamaların karşılığını da fazlasıyla aldığı biliniyor. Markanın sponsorluk yaptığı en büyük isimlerden biri ise FİFA oldu. FİFA ile yapılan anlaşmanın ardından büyük bir çıkış yakalayan Kia, dünya genelinde bilinen bir otomobil markası haline geldi.


Türkiye’de de oldukça iyi bilinen Kia, İhlas Holding bünyesinde uzun zaman üretim gerçekleştirdi. Bu işlemin ardından 2001 yılından itibaren Çelik Motors’un bünyesine dahil oldu. Dünya çapında üne sahip olan Kia, Türkiye genelinde oldukça tercih edilir bir marka haline geldi.
Aracın popülerliğinin yanında otomobillerinin değişen modeline göre fiyatında da değişiklikler yaşanırken, günümüz teknolojisi ne yazık ki herkese sıfır otomobil alma fırsatını sunmuyor. Bu koşullarda kinci el otomobil almak çok daha cazip olarak görülüyor.


Bütçeniz ikinci el bir otomobile yetiyorsa ve tercihinizi Kia’dan yana kullanıyorsanız seçeneğiniz çok olacak demektir. Çünkü geniş bir pazara sahip olan Kia, Türkiye’deki otomobil pazarlarında oldukça fazla görülebilmektedir.


Ülkemizde de geniş bir yere sahip olan Kia marka bir araç almak istiyorsanız aracı beğendikten sonra bir ekspertiz servisine götürmeniz doğru olacaktır. Ekspertiz servisleri almayı düşündüğünüz araç hakkında çok net bilgi verecektir. Günümüzde ikinci el araç pazarlarının çok gelişmiş olması ne yazık ki dolandırıcıları da harekete geçirmektedir.

Kullanılmayacak şekilde olan ya da kaza yapmış arızası olan araçlar sorunsuz gibi gösterilerek satışa çıkartılabilir. Böyle bir duruma mağduriyet yaşamamak için ekspertiz servislerinden destek almanız yerinde olacaktır. ekspertiz servisine götürdüğünüz Kia marka otomobil için hazırlanacak ekspertiz raporu, size aracın durumunu en net şekilde gösterecektir.


Kia marka ikinci el araç almayı düşünüyorsanız, güvenilir bir ekspertiz raporu için 3k Oto ekspertiz Servisi’ni tercih edebilirsiniz. 3k Oto Ekspertiz servisi, Kia marka araçlar konusunda oldukça deneyimidir. Bu sayede hazırlanacak rapor kesinlikle güvenilir olacaktır.