Nissan

nissan
Japonya’nın en büyük otomobil üreticilerinden birisi olan Nissan, 1933 yılında üretim hayatını başladı. Ürettiği otomobillerde sağlamlık ve kaliteyi ön planda tutan marka, bunun yanı sıra müşteri memnuniyetine de önem verince dünyanın bir numaralı markası haline gelmeyi başardı.

Kısa sürede büyük bir çıkış yakalayan Nissan, dünya genelinde en çok sayış yapan markalar arasına girdi. 1962 yılından itibaren Avrupa’ya da açılan ve ihracata başlayan marka, 4 ana bölgede bu işlemlerini sürdürdü. Çıkışını hızla sürdürmeye başlayan Nissan, kısa sürede farklı ülkelerde fabrikalar açmaya başladı. Böylelikle üretim ağını da daha fala genişletmiş oldu. Öyle ki 1996 yılında dünya genelinde 10 milyondan fazla üretim alanının sahibi olmayı başardı.

Avrupa’nın en verimli fabrikası olarak bilinen Nissan, yılda 3,4 milyon otomobil üreterek sayılı otomobil markalarının arasında kendisine sağlam bir yer oluşturmayı başardı. Markanın en büyük kullanıcılarından birisi de Türkiye oldu.

Türkiye’de büyük talep gören Nissan, kısa sürede burada da büyümeyi ve otomobil sektöründe kendisine büyük bir yer kapmayı başardı. Markanın sadece sıfır araçlarına değil ikinci el araçlarına da büyük talep gelmeye başladı.

Türkiye’de ikinci el oto pazarının tartışmasız en çok satılan otomobilleri Nissan markasını taşımaktadır. Markanın büyük ilgi görmesi ne yazık ki art niyetli satıcıların da ortaya çıkmasını sağlar. Bu satıcılar, aracın ederinden fazlasını talep edebilirler ya da sorunlu bir aracı kusursuz gibi göstererek sizi mağdur duruma düşürebilirler.

İkinci el otomobil alırken mağduriyet yaşamamak için yapılabilecek en akıllıca hareket bir ekpertiz servisinden yardım almak olacaktır. Ekspertiz servisleri, otomobilin geçmişi ve mevcut hakkında he türlü bilgiyi size verecektir.